کلاب هاوس نیامده هک شد

کلاب هاوس نیامده هک شد مقاله و روش کار

اطلاعات میلیاردها کاربر در کلاب هاوس هک شد

در ادامه لینکی رو به شما ارایه میدیم که اگر اطلاعات شما هم جزو همین موارد باشد بتونید این مشکل رو سریع حل کنید

به گزارش محققان امنیتی، اطلاعات کاربران شبکه اجتماعی کلاب هاوس به سرقت رفته و قرار است در "دارک نت" به فروش برسد. سارق برای اثبات ادعای خود ۸۳ میلیون شماره تلفن را مجانی در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد.

به گزارش ایسنا، ایندیا تایمز از قول محققان امنیتی نوشته است که اطلاعات ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون نفر از کاربران شبکه اجتماعی کلاب هاوس به سرقت رفته و قرار است این اطلاعات در "دارک نت" در ماه سپتامبر به مزایده گذاشته شود.

مارک روف، پژوهشگر امنیت فضای مجازی با انتشار توئیتی نوشت: "داده‌های پایگاه شبکه اجتماعی کلاب هاوس برای فروش در دارک‌نت قرار گرفته است". او در توئیت خود تصویری از انجمن دارک نت را منتشر کرده که در آن داده‌های لورفته کلاب هاوس نشان داده شده است. این پست توسط کاربری با عکس پروفایل ماسک گای فاکس، با جزئیات بیشتر در مورد هک داده‌ها، ارسال شده است.

فروشنده اعلام کرده که شماره تلفن ثابت، تلفن همراه، شماره تلفن شرکت‌ها و افراد خصوصی در این اطلاعات قرار دارند و او برای اثبات ادعای خود شماره تلفن ۸۳ میلیون نفر را به صورت مجانی در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد.

کلاب هاوس یک برنامه چت صوتی زنده است که در آن کاربران یک اتاق ایجاد و در آن صحبت می‌کنند.

به گفته کارشناسان، هک شدن این حجم عظیم از شماره‌های تلفن به دلیل ثبت دفترچه تلفن‌های کاربران توسط کلاب هاوس است که به شکل محرمانه صورت گرفته است.

بدین ترتیب کلاب هاوس به شماره تلفن افرادی دست یافته‌ که حتی از این اپ هم استفاده نمی‌کنند. کلاب هاوس اعلام کرده است که ۱۰ میلیون کاربر دارد.  

 

برای دریافت روی متن روبرو کلیک کنید : هک دعوتنامه کلاب هاوس

هک شدن کلاب‌هاوس صحت دارد؟

میلاد نوری، برنامه نویس و کارشناس آی تی درباره صحت هک شدن اطلاعات کلاب‌هاوس به تجارت نیوز گفت: «تا دیشب که کلاب هاوس این موضوع را تایید نکرده بود و چون تایید نکرده است مشخص نیست که این اطلاعات واقعی هستند یا خیر. اما چون اعداد به تعداد کاربران کلاب‌هاوس نزدیک است این موضوع مطرح شده.»

او درباره مخاطبان این اپلیکیشن گفت: «شما وقتی عضوکلاب هاوس می‌شوید می‌توانید دعوت نامه ازسال کنید و اگر به طو میانگین هر شخصی ۳۰۰ مخاطب تلفنی داشته باشد این اعداد با هم همخوانی دارند و اگر هم چیزی منتشر شده است صرفا شماره تلفن همراه آن‌ها است.»

نوری درباره میزان صحت سنجی این اتفاق ادامه داد: «با توجه به عدم واکنش کلاب هاوس، صحت سنجی این موضوع واقعا سخت است که آیا این دیتا واقعا متعلق به کلاب هاوس است یا یک پایگاه داده از منابع مختلف اس که به یک عددی نزدیک به کلاب هاوس رساندند که طبیعی جلوه کند.»

کنترل  واتساپ ردیاب و کنترل واتساپ دیگران

برای دریافت برنامه کنترل واتساپ دیگران روی عکس یا همین متن کلیک کنید

برای دریافت برنامه کنترل واتساپ دیگران روی عکس یا همین متن کلیک کنید

--------------------------

خطرات درز شدن اطلاعات کاربران چیست؟

نگرانی‌هایی درباره درز اطلاعات وجود داشت. این کارشناس درباره این موضوع گفت: «شناسه کاربری و اطلاعات شخصی کاربرها داخل این پایگاه داده اطلاعات نیست. اول باید بدانیم که آیا واقعا این اطلاعات متعلق به کلاب هاوس است؟ اگر متعلق به کلاب هاوس است، آن فردی که این اطلاعات را به دست آورده به اطلاعات اصلی داشته یا صرف شماره موبایل را به دستت آورده است؟»

نوری درباره انتشار شماره کاربران ادامه داد: «اگر فقط شماره‌ها منتشر شده باشد که هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد، صرفا یک پایگاه داده اطلاعات با ۳٫۸ میلیارد است که تقریبا شماره نصف جمعیت کره زمین است.»

او درباره افشای هویت کاربران کلاب‌هاوس گفت:«اگر شناسه کاربری و اسم و فامیل هم به دست آمده باشد، افرادی که به هر دلیلی به صورت ناشناس در این اپلیکیشن فعالیت دارند هویتشان مشخص می‌شود به طور مثال یک سازمان حقوقی کلاب هاوس دارد اطلاعات شخص حقیقی سازنده آن منتشر می‌شود.»

او درباره امکان جدید این اپلیکیشن گفت: «کلاب هاوس اخیرا مانند توییتر و اینستاگرام قابلیت امکان پیام را به پیام‌رسان خود اضافه کرده است و چون این قابلیت هنوز خیلی جا نیفتاده، کسی از آن استفاده نمی‌کند به همین دلیل جای نگرانی چندانی وجود ندارد.»

برای دریافت روی متن روبرو کلیک کنید : دانلود برنامه هک کامل گوشی

امنیت کلاب‌هاوس ضعیف است

نوری درباره عدم صحت سنجی این اطلاعات توضیح می‌دهد: «این اطلاعاتی که در دسترس قرار می‌دهند گاهی اوقات فیک است و گاهی اوقات این نمونه‌ها صحت سنجی می‌شود و برای این کار چند شماره منتشر می‌شود، اما حالا که این اتفاق نیفتاده و صحت سنجی نشده، اطلاعات ارزشی ندارند.»

به اعتقاد او تنها انگیزه از انجام این کار و به دست‌آوردن شماره‌ها می‌تواند صرفا ضربه زدن به کلاب هاوس باشد. وقتی اطلاعات تلگرام هک می‌شود، چت‌های کاربران است که اهمیت دارد، اما درباره کلاب هاوس موضوع متفاوت و حائز اهمیتی وجود ندارد.

این برنامه نویس درباره میزان امنیت این برنامه می‌گوید: «این موضوع چه تایید بشود، چه تایید نشود، اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد چون پیش از این هم یک‌بار تمام اطلاعات کلاب هاوس منتشر شده بود. این اپلیکیشن از لحاظ امنیت خیلی ضعیف است و کاربران باید روی این موضوع دقت کنند.»

اپلیکیشن کلاب‌هاوس یک برنامه بر پایه گفت‌وگوی صوتی است که به تازگی از نسخه رسمی آن رونمایی شده است و برای ورود به این برنامه نیازی به دعوت نامه نیست.

برای دریافت روی متن روبرو کلیک کنید : هک تضمینی واتس اپ با شماره

سکوت مسئولان کلاب هاوس درباره هک شدن این شبکه اجتماعی

مسئولان شبکه اجتماعی کلاب هاوس به سوال خبرنگاران درباره هک شدن این شبکه اجتماعی پاسخ نداده و فعلاً سکوت کرده‌اند. اطلاعات منتشر شده از حساب کاربری افراد در صورتی که در معرض دید دیگران قرار بگیرد می‌تواند مواردی مانند فیشینگ یا سرقت اطلاعات مربوط به هویت افراد را به دنبال داشته باشد.

این شبکه اجتماعی در ماه مارس و به صورت دعوتنامه‌ای و صرفاً برای سیستم عامل Ios راه اندازی شد و شرکت سازنده آن اعلام کرد که از نصب کلاب هاوس روی سیستم عامل اندروید خودداری کنند، چرا که نسخه‌های عرضه شده برای این سیستم عامل اصلاً امن نیستند.

چه اطلاعاتی از کاربران کلاب هاوس لو رفته است؟

 

پایگاه داده لو رفته حاوی انواع اطلاعات مربوط به کاربر از پروفایل های Clubhouse است، از جمله:

 1. ۱- شناسه کاربری
 2. ۲- نام
 3. ۳- آدرس اینترنتی عکس
 4. ۴- نام کاربری
 5. ۵- آدرس توییتر
 6. ۶- آدرس اینستاگرام
 7. ۷- تعداد دنبال کنندگان
 8. ۸- تعداد افرادی که توسط کاربر دنبال می شوند
 9. ۹- تاریخ ایجاد حساب
 10. ۱۰- چه کسی آن ها را به کلاب هاوس دعوت کرده است

 

        برای دریافت روی متن روبرو کلیک کنید : هک واتساپ دیدن متن پیام واتساپ دیگران

 

 1. هک شدن کلاب هاوس و اطلاعات لو رفته چه خطراتی دارد؟

  اطلاعات موجود در فایل لو رفته اطلاعات کاربران Clubhouse به روش های مختلفی قابل سواستفاده است:

 2. ۱- انجام فیشینگ هدفمند یا انواع دیگر حملات مهندسی اجتماعی
 3. ۲- راحت تر شدن هک پسوردهای Clubhouse
 4. پایگاه داده SQL که لو رفته است فقط حاوی اطلاعات پروفایل Clubhouse است.

  ما هیچ اطلاعات عمیق حساس مانند جزئیات کارت اعتباری یا اسناد قانونی را در بایگانی منتشر شده پیدا نکردیم. با این اوصاف، حتی یک اسم پرفایل لو رفته با اتصال به سایر پروفایل های شبکه های اجتماعی کاربر که از پیش لو رفته اند می تواند برای صدمه واقعی به او وارد کند.

  به خصوص مهاجمان مصمم می توانند اطلاعات موجود در پایگاه داده SQL فاش شده را با سایر داده های لو رفته ترکیب کنند تا مشخصات دقیق قربانیان بالقوه خود را به دست بیاورند. با در دست داشتن چنین اطلاعاتی، آنها می توانند حملات بسیار متقاعدکننده فیشینگ و مهندسی اجتماعی را انجام دهند یا حتی اقدام به سرقت هویت علیه افرادی کنند که اطلاعات آنها در انجمن هکرها افشا شده است.

 5.                 کنترل مکانیابی شماره موبایل ردیابی موبایل و دیدن پیامک با دسترسی به ایمیل و شبکه های اجتماعی

                  ​​

  اگر کاربر ClubHouse هستید، پس از این که کلاب هاوس هک شد باید چه کاری انجام بدهید؟

  ما به شما توصیه می کنیم:

 6. ۱- از اینجا چک کنید که آیا ایمیل یا شماره تماس شما قبلاً لو رفته است یا خیر.
 7. ۲- مراقب پیام های مشکوک Clubhouse و درخواست های ارتباط از طرف افراد غریبه باشید.
 8. ۳- رمز ورود حساب Clubhouse خود را تغییر دهید.
 9. ۴- از یک ابزار مدیر رمز عبور قوی استفاده کنید و ذخیره امن آنها در نظر بگیرید.
 10. ۵- احراز هویت دو عاملی (2FA) را در همه حساب های آنلاین خود فعال کنید.
 11. ۶- همچنین، مراقب ایمیل های احتمالی فیشینگ و پیام های متنی باشید. بر روی موارد مشکوک کلیک نکنید و به کسی که نمی شناسید پاسخ ندهید.

 

-------------------------------

کلاب هاوس،هک کلاب هاوس،اموزش هک کلاب هاوس،هک برنامه کلاب هاوس،دعوتنامه کلاب هاوس،برنامه هک کلاب هاوس

 

شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید :